Blogu tops

Gemius pavasara un rudens blogu apmeklētāju statistikas mērīšana ir kļuvusi par tradīciju. Divreiz gadā Latvijas blogu autori mērās ar virtuāliem gailīšiem un, atkarībā no rezultāta, priecājas vai skumst (izrāda vienaldzību) par mērījumu rezultātiem. Es arī vairākus gadus piedalījos blogu topā, taču šogad vairs nē. Pietiks. Paldies, bļe.

Pirmkārt, vārda „blogs” mīklainā definīcija ļauj blogu topā piedalīties projektiem, kas blogi nemaz nav. Ja ievērtē pagājušā gada rezultātus, pirmajā pieciniekā blogu nav pavisam. Manuprāt, bloga galvenā vērtība ir autors un autora radīts saturs + viedoklis.  Līdz ar to projekti, kuri apskata (pārpublicē) ziņas, sensācijas, smalko aprindu hronikas un IT jaunumus, nebūtu pieskaitāmi pie blogiem. Kristaps Skutelis kādreiz azartīgi aizstāvēja viedokli, ka, ja jau kursors.lv apskatus raksta viņš un komanda, tad viņu veikums ir blogs, nevis kas cits. Nu huj viņu zin. Delfi.lv ziņas arī raksta dzīvi cilvēki, nevis roboti, taču šis monstrs nepretendē uz kautrīgo bloga titulu. Atļaušos uzrunāt bloga autoru. Kristap, vienreiz kļūsti pieaudzis un ej pie lieliem puikām, prom  no mūsu smilšukastes.

Otrkārt, esmu mainījis savu viedokli par mērķiem un sasniegumiem, ko dod piedalīšanās blogu topā. Kādreiz biju priecīgs par katru vismazāko iespēju izcelt slavas saulītē Stulbums.com. Cītīgi sekoju katrai pieminēšanai sociālajos tīklos un interneta medijos, lepojos ar katru jaunu hipersaiti uz šo lapu. Un esmu nonācis pie secinājuma, ka labākais veids kā reklamēt savu blogu, ir nevis to „reklamēt”, bet radīt labu saturu. Pieturos pie pārliecības, ka SEO izmantošana izraisa taisnās zarnas vēzi, aknu mazspēju, vīriešu neauglību un sieviešu plikpaurību. Un sava bloga atrašanās blogu topa otrajā vai trešajā desmitniekā šobrīd ir tikai tāds pusdirsts SEO mēģinājums.

Treškārt, blogu tops ir pārāk raibs. Nav interesanti mērīt komiksu bloga apmeklētāju skaitu ar kulinārijas, modes un „dzīvesstila” blogiem. Mums ir dažāda auditorija, dažādas intereses un dažāds hromosomu veids (un skaits).

Ceturkārt, Gemius blogu tops ir pārāk šaurs. Tas ietver apmēram 40 blogus. Tikai tos, kuri paši ir uzrunājuši Gemiusu un palūguši iekļaut tos statistikas mērīšanā. Tas neietver klab.lv lietotājus un vēl ļoti daudzus citus. Priekšstatu par Latvijas blogu patieso apmēru var sniegt resurss nekur.lv, kurš ikdienā apkopo blogu ierakstus un veido diennakts lasītāko rakstu izlasi.

N-kārt, cipariem nav nozīmes. Fenikss Fun var būt apmeklētākais resurss no topa, OK. Tik un tā, vienīgais veids, kā es to varētu apmeklēt, būtu neuzmanīgs klikšķis uz saīsinātās hipersaites. Tikmēr es ar vislielāko interesi lasīšu ko raksta Ksenija, Veidenbaums un Cehs.lv.  Izmantojot iespēju, gribu uzslavēt Latvijas vebkomiksu veidotājus  Ivaru Čiekuru, Mildas laiku un Kailus ļaudis. Diemžēl, oriģinālus vebkomiksus Latvijā zīmē  tik maz ļaužu, ka par kāda veida konkurenci nav jēgas runāt. Ceru, kad Spoki.lv autori sasniegs pubertāti, viņi pārstās atgremot memes un nāks bariņā. Zīmēt komiksus ir jautri, vienkārši un finansiāli izdevīgi. Izvēlies divus punktus no trim.

Paldies par uzmanību.

 

Komentē ar Feisbuku (refresh ja nestrādā)

comments

One thought on “Blogu tops

  1. Kursors neesot blogs, bet cehs gan :D.
    “Novembra blogu topa mērījumos piedalījās rekordliels blogu skaits, kopā 96 blogi.” Nevis 40.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *