Par komiksiem. Sailor Twain.

Komiksi mēdz būt dažādi. Es pats zīmēju vebkomiksus – īsus stāstus, kurus veido 3 vai 4 secīgi attēli un teksts. Komiksi, kurus regulāri izdod papīra formātā — DC, Marvel u.c. supervaroņu stāsti, kā arī japāņu manga, tie sastāv no vidēji 24 lappusēm. Un tad vēl ir grafiskie romāni, piemēram iepriekš apskatītais “Watchmen” – to garums mēdz būt no 48 lappusēm līdz 200 un pat vēl vairāk. Un tad ir tādas grāmatas kā “Sailor Twain”.

Autors: Marks Sīgels (wiki, twitter)

OK, uzreiz atrunāšos, lappušu skaits nav kritērijs pēc kura vērtēt grāmatu, gluži tāpat kā mēs nevērtējam kino vai mūziku pēc to garuma. Bet es nevaru to noklusēt – 399 lappuses lielisku ilustrāciju un aizraujoša teksta.

Darbība notiek 19.gadsimta beigās, Hudzona upes ielejā. Stāsts ir par kuģa kapteini Tveinu, kurš upē ierauga un izglābj ievainotu nāru.

Sākas intrigas, romantika un iesaistās pārdabiskie spēki. Kapteinis iemīlas, cenšas nāru noslēpt no svešām acīm, taču tas īsti neizdodas un sirdī iezogas bailes un greizsirdība. Kurš būs tas, kuram nāra nodziedās savu dziesmu? Kurš viņu vēlējās nogalināt un kas slēpjas zemūdens dvēseļu valstībā? Grāmata pakāpeniski sniegs atbildes, taču atstās vietu arī lasītāja interpretācijai.

Varētu jau salīdzināt šo stāstu ar reiz populāro filmu un grāmatu sēriju “Krēsla”, taču grāmatā “Sailor Twain” viss šķiet mazliet nopietnāk un ir vairāk orientēts uz pieaugušu lasītāju. Labāks salīdzinājums būtu 2019 gada filma “Lighthouse”. Drēgns, miglains laiks, apkārt ūdens, un pakāpeniski pazūd atšķirība starp realitāti, atmiņām un murgiem. Atbilstoša lasāmviela rudenīgajai mājsēdei. Jāatzīmē, ka grāmata tika izdota 2012. gadā, krietni agrāk par filmu.

Grāmata visnotaļ detalizēti iedziļinās zemūdens valstības mitoloģijā. Viss kas saistīts ar nārām ir paskaidrots – to dziesmas, lāsti un pat veidi kā nāru nogalināt, kas nav nebūt tik vienkārši, kā trāpīt nārai ar harpūnu. Izbēgt no nāras valgiem ir grūtāk, nekā tajos nokļūt. Aizmirstiet to, ko par nāriņām ir stāstījušas Disneja filmas, viss ir mazliet sarežģītāk.

Kopvērtējums:

Sižets: Mistisks, romantisks. 19.gadsimta “noir” stila sieviešu romāns priekš vīriešiem.

Zīmēšanas stils: Atbilstošs. Melnbalts, drūms, taču tanī pat laikā, mazliet komisks. Zīmēšana veikta ar ogli, ļoti gaumīgi.

Vērtējums: 8 bākas no 10.

Komentē ar Feisbuku (refresh ja nestrādā)

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *